Wyzwanie 3 Steps To Summer – jadłospis na 1. tydzień – Anna Lewandowska – healthy plan by Ann

Jak Wasze przygotowania do majowego wyzwania Three Steps To Summer? Mam nadzieję, że nie możecie się go doczekać tak jak ja! Maj to piękny miesiąc, kiedy przyroda w pełni budzi się do życia, a wraz z nią — nasza energia do działania. Zaczynamy już w niedzielę! 🙂 

 

Czas na działanie 

Co dla Was przygotowałam? W aplikacji Diet and Training by Ann (TUTAJ) znajdziecie już wkrótce specjalny program treningowy, dedykowany oczywiście naszemu wyzwaniu. Oprócz tego nie może zabraknąć motywacji, przydatnej wiedzy, wyciszenia (bo przecież każdy z nas potrzebuje czasem chwili wytchnienia tylko dla siebie) i jadłospisów (o nich więcej informacji znajdziecie poniżej). Dieta, trening i balans to trzy elementy, które pozwalają zachować zdrowy styl życia i wewnętrzną równowagę, dlatego podczas wyzwania zadbamy o każdy z nich. Pamiętajcie, że cały czas możecie się zapisywać do wzięcia udziału w wyzwaniu TUTAJ — do czego gorąco Was zachęcam, bo dla zapisanych Uczestników przewidujemy miłe niespodzianki 😉

 

Znajdź dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb

Wiele razy pytacie mnie, jaki rodzaj diety wybrać, rozpoczynając swoją przygodę z aplikacją Diet & Training by Ann. Czy istnieje jedna odpowiedź? Oczywiście, że nie. Każdy organizm jest inny, ma indywidualne potrzeby. Między innymi z tego powodu oferuję Wam wybór różnych rodzajów diet w mojej aplikacji: klasyczną (na 3 różnych poziomach), wegetariańską, dietę SMART (obejmującą 3 posiłki w ciągu dnia), a także dietę Low IG. 

Proponuję Wam, by czas wyzwania był okresem na wypróbowanie różnych jadłospisów:

  • PIERWSZY TYDZIEŃ (1-7 maja): dieta SMART oparta na 3 posiłkach, która jest świetnym rozwiązaniem jeśli stosujecie Intermittent Fasting (IF);
  • DRUGI TYDZIEŃ (8-14 maja): dieta klasyczna na I poziomie;
  • TRZECI TYDZIEŃ (15-21 maja): dieta Low IG bazująca na produktach o niskim indeksie glikemicznym.

Sprawdzicie, który rodzaj diety odpowiada Wam najbardziej.

 

Przez cały okres naszego wyzwania w aplikacji znajdziecie jadłospisy specjalne na wymianę oznaczone ikonką “hantla”. Wystarczy, że:

  • wejdziecie w zakładkę Dieta,
  • zejdziecie na sam dół i wybierzecie opcję Wymień dzień,
  • z listy dostępnych jadłospisów na wymianę wybierzecie specjalny jadłospis dedykowany wyzwaniu — ze wspomnianą ikoną hantla. 

 

 

Jadłospis na pierwszy tydzień wyzwania 

Pamiętajcie, że aby widoczne były u Was jadłospisy specjalne, w każdym tygodniu niezbędna będzie zmiana rodzaju diety! Zrobicie to bardzo łatwo, przechodząc do „Ustawień diety” i wybierając rodzaj diety odpowiadający danemu tygodniowi (w pierwszym — SMART, w drugim — klasyczna na poziomie I, a w trzecim — Low IG). Później wystarczy, że wymienicie jadłospis na oznaczony ikonką hantla.

 

Spis posiłków na pierwszy tydzień wyzwania z diety SMART znajdziecie TUTAJ. Zapowiada się pysznie, prawda? 🙂

 

Jeśli na co dzień korzystacie z danego rodzaju diety (np. z diety SMART i nie musicie zmieniać ustawień w pierwszym tygodniu wyzwania) lub dokonacie zmiany rodzaju i na Waszym koncie pojawi się plan żywieniowy, możliwe, że Wasz jadłospis będzie się pokrywał z wyzwaniowym (oznaczonym ikonką hantla) — nie powinniście się niepokoić. W takiej sytuacji nie musicie po prostu dokonywać wymiany 🙂

Przypomnę, że w aplikacji możecie korzystać z opcji wymiany składników i całych dań (jeśli nie lubicie danego produktu, wystarczy wybrać inny z dostępnej listy zamienników) oraz listy zakupów — wystarczy zaznaczyć interesujący Was zakres dat, a potem udać się z gotową listą do sklepu. Zachęcam Was, aby zapoznać się z jadłospisem kilka dni wcześniej i przygotować wszystkie niezbędne składniki. A jeśli któreś z dań z wyzwania szczególnie przypadnie Wam do gustu, nie zapomnijcie dodać go do ulubionych posiłków!

 

Dla wielu osób najtrudniejsze jest zmotywowanie się do zmian i ułożenie skutecznego planu działania. Cały czas pokazujecie mi, że wyzwania są Wam potrzebne, z czego ogromnie się cieszę i mam nadzieję, że i tym razem będziecie ze mną. Jestem przekonana, że nie będziecie żałować.

Three Steps To Summer już w niedzielę! 🙂

We would like to thank the author of this article for this remarkable content

Wyzwanie 3 Steps To Summer – jadłospis na 1. tydzień – Anna Lewandowska – healthy plan by Ann

Fuzzy Skunk