Ivan Mládek má nejprodávanější albovou novinku, rádiová bída nebere konce

Pomyslné medaile si v rádiovém éteru opět rozdělili stejní hudebníci – Ed Sheeran, Jelen a Adele. Ani v top desítce nenajdeme žádné čerstvé jméno. O mnoho zajímavější není dění v albovém žebříčku, Nik Tendo mu dominuje pojedenácté. Alespoň na pátou příčku zamířil se svým Banjo Bandem oslavenec Ivan Mládek.


© Asylum UK

RÁDIA – Čeští rádioví dramaturgové ani v minulosti nepřekypovali velkou invencí, v poslední době je to ale snad horší než kdy dřív. V aktuální top desítce nejhranějších skladeb najdeme jen tři, které vyšly v posledním půlroce. Vážně musejí naše rozhlasové stanice pokaždé dlouhé měsíce čekat na to, co se chytne ve světě?

Ed Sheeran pobývá s “Bad Habits” v žebříčku už jednatřicet kol a za tu dobu si připisuje celkově třinácté vítězství. Mezitím vydal britský zpěvák postupně singly “Shivers”, “Merry Christmas” s Eltonem Johnem, “Peru” s Fireboyem DML a naposledy před pár dny spolupráci s Taylor Swift “The Joker And The Queen”. U nás však zní stále stejná, pro mnohé již značně ohraná, písnička.

Kapela Jelen, která má na druhém místě bezmála rok starý song “Ještě jednu noc”, volí přesně opačný přístup – zdá se, že s dalším singlem ze třetí řadovky “Věci a sny” vyčkává, dokud ten aktuální trochu nepoklesne. Zatím se ale nezdá, že by se fanoušci mohli v nejbližší době dočkat.

Bronz okupující “Easy On Me” od Adele patří k těm mladším položkám top desítky, přesto už má pilotní singl z desky “30” z předešlých týdnů na kontě osm prvenství. Na aktuální čtyřku z patnácté řádky poskočil Marek Ztracený, ani “Moje milá” ale není žádná žhavá novinka – vyšla loni v červnu a už stihla získat cenu za nejoblíbenější písničku roku posluchačů Rádia Impuls na Českém slavíku.

Za vůbec nejstarší kus v elitní desítce platí na sedmičce “Angels Like You” od Miley Cyrus. Srdceryvná balada vyšla už na podzim roku 2020 na zpěvaččině albu “Plastic Hearts”, videoklip k ní byl představen na začátku března minulého roku.

Seznamu novinek kraluje třiapadesátá Annabelle s písní “Runnin’ Out Of F* Time”, se kterou v prosinci soutěžila v národním kole Eurovize. Americký rapper 24kGoldn boduje jako sedmdesátý čtvrtý s “More Than Friends”, šestasedmdesátý je Charlie Puth zásluhou “Light Switch” a hned za ním následují DJové Martin Jensen a Cheat Codes s hostující dánskou zpěvačkou Theresou Rex. Jejich spolupráce se jmenuje “Running”.

Top 10 ČR – rádia:

 1. ▬ Ed Sheeran – Bad Habits
 2. ▬ Jelen – Ještě jednu noc
 3. ▬ Adele – Easy On Me
 4. ▲ Marek Ztracený – Moje milá
 5. ▼ Elton John feat. Dua Lipa – Cold Heart (PNAU remix)
 6. ▲ Mirai – Volám
 7. ▲ OneRepublic – Sunshine
 8. ▼ Miley Cyrus – Angels Like You
 9. ▼ Coldplay & BTS – My Universe
 10. ▲ Lil Nas X – Thats What I Want

0vpbh


Viktor Sheen - Příběhy a sny
© Warner Music

ALBA – Ani albový žebříček nehýří změnami. Viktor Sheen opět uhájil vedoucí postavení loňského alba “Příběhy a sny”, které za jedenáct týdnů v pořadí ještě nepoznalo porážku. Na trojce a čtyřce navíc následují jeho starší nahrávky “Černobílej svět” a “Barvy”, které si oproti minulému týdnu pouze prohodily místa.

Stříbrný zůstal Smack s titulem “Chimera Pt. 3: Snake”, který se na stupních vítězů vyhřívá již šest týdnů v řadě. O přetrvávající nadvládě rapu svědčí také dvojnásobné zastoupení Nika Tenda v top ten nebo sedmá příčka Ektora s předloňskou deskou “Original”. Co se tohoto šestatřicetiletého interpreta týče, sluší se zmínit i to, že jeho nedávno zveřejněný song “Se změnili” aktuálně kraluje žebříčku digitálních singlů.

Jedinou novinku první desítky najdeme na čísle pět. K osmdesátinám Ivana Mládka vyšel komplet dvou stěžejních alb ze sedmdesátých let – “Dobrý den!” a “Nashledanou!”, obě nahrávky jsou navíc doplněny bonusy. Na posluchače proto čeká nálož hned padesáti čtyř písní, mezi nimiž nechybí “Jožin z bažin”, “Prachovské skály” nebo “Hlásná Třebáň”.

Fanoušky heavy metalu potěší novinka od anglických Saxon, “Carpe Diem” startuje na šedesátém sedmém řádku. Poslední čerstvou položku v top stovce obstarali další reprezentanti tvrdé muziky – Korn. Jejich “Requiem” začíná jako sedmdesátý devátý nejžádanější.

Top 10 – alba:

 1. ▬ Viktor Sheen – Příběhy a sny
 2. ▬ Smack – Chimera Pt. 3: Snake
 3. ▲ Viktor Sheen – Černobílej svět
 4. ▼ Viktor Sheen – Barvy
 5. N Banjo Band Ivana Mládka – Dobrý den! & Nashledanou! (& bonusy)
 6. ▼ Nik Tendo – Jsem v pohodě, sem v prdeli.
 7. ▼ Ektor – Original
 8. ▬ Olivia Rodrigo – Sour
 9. ▼ Lil Nas X – Montero
 10. ▲ Nik Tendo – Restart & Lunazar

0vpbh

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 6. týden najdete na stránkách IFPI zde. 67582

We wish to thank the author of this article for this amazing content

Ivan Mládek má nejprodávanější albovou novinku, rádiová bída nebere konce

Fuzzy Skunk