Nové desky 14/2022 – od Camily Cabello přes Jacka Whitea po Papa Roach

V dalším pestrém týdnu vás novými alby potěší Camila Cabello, Calexico, Lucius, Jack White, Kae Tempest, Papa Roach, projekt Alexe Lifesona z Rush, Joe Satriani, Destruction, Orville Peck, Vince Staples, Archive, Health, Fivio Foreign, Banks, The Regrettes, fůra ípíček a taky domácí Holeček & Marcel Project.


V pátek 8. dubna vyšly tyto nové tituly:

Camila Cabello – Familia
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: latin pop

“Celé toto album je inspirované dvěma věcmi: rodinou a jídlem – rodinou pokrevní, ale také tou, kterou si vyberete, tedy tím člověkem, se kterým se podělíte o chleba, se kterým chcete sedět u jídelního stolu, vařit pro něj jídlo, popíjet víno a tančit v obývacím pokoji. Je inspirované okamžiky, kdy jídlo, které jste společně uvařili, nakrmí vaši duši stejně jako smích, povídání a emocionální intimita.” Takto představuje Camila Cabello své třetí album s výmluvným názvem “Familia”. Inspirace vychází pochopitelně z covidových lockdownů, které zpěvačka s mexicko-kubánskými kořeny trávila společně s rodinou. Výsledkem je tucet písniček, v nichž se prolíná angličtina a španělština. O většinu se produkčně postarali Ricky Reed, Jose Castillo, Edgar Barrera a Mike Sabath. S velkou pravděpodobností jste již zaznamenali společný singl s Edem Sheeranem, dalšími hosty jsou Willow, María Becerra a kubánský zpěvák Yotuel. Všechny uslyšíte na YouTube profilu zpěvačky. Pokud byste si chtěli “Familiu” doma pouštět z fyzického nosiče, zamiřte na shop musicserveru, kde si můžete koupit CD v běžné i speciální edici a také vinyl.


Father John Misty – Chloë And The Next 20th Century
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: jazz / big band / tradiční pop

Father John Misty - Chloë And The Next 20th Century

Josh Tillman už deset let vystupuje pod jménem Father John Misty a je takovým hudebním chameleonem, který se nebojí vydat k nejrůznějším žánrům. Na svém aktuálním albu “Chloë And The Next 20th Century”, prvním po čtyřech letech od “God’s Favorite Customer”, se vrací hodně do hudební historie od jazzu a big bandu přes tradiční pop až po klasické americké písničkářství sedmdesátých let ve stylu Harryho Nilssona. Na jedenácti písničkách opěr spolupracoval se svým kolegou Jonathanem Wilsonem, který vedle něj má ve svém portfoliu interprety jako Dawes, Erin Rae nebo Bonnie ‘Prince’ Billy. Co společně stvořili tentokrát, zjistíte na YouTube.


Jack White – Fear Of The Dawn
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: rock

Jack White - Fear Of The Dawn

“Fear of the Dawn” je čtvrtá řadovka Jacka Whitea, zakládajícího člena The White Stripes, The Raconteurs a The Dead Weather. Věrný svým DIY kořenům ji autor natočil loni ve svém Third Man Studiu. Jde navíc o první ze dvou plánovaných sólových alb na tento rok, na nichž chce Jack potvrdit svou roli výstředního umělce. Dvanáct tracků, které Jack nástrojově obstaral zcela sám, nabízí neotřelou a nápaditou fúzi blues-rocku a karnevalového progu a představuje jeden z nejpodivnějších stylistických experimentů jeho kariéry. Posuďte sami na jeho
YouTube profilu nebo si na shopu musicserveru kupte CD či jeden z barevných vinylů.


Papa Roach – Ego Trip
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: moderní metal

Papa Roach - Ego Trip

Již s jedenáctou studiovkou míří ke svým fanouškům Papa Roach. Jejich “Ego Trip” nabízí čtrnáct songů, přičemž pár z nich včetně titulního kousku budete znát z rádií. Dosavadní recenze hovoří o velmi vydařeném díle, nicméně nás víc zajímá váš názor. Podívejte se na YouTube profilu skupiny na klipy a podělte se s námi v komentářích pod článkem! A pokud máte rádi cédéčka, můžete si ho koupit na shopu musicserveru.


Tip týdne


Kae Tempest – The Line Is A Curve

web /
facebook /
Deezer /
psali jsme


žánr: rap / mluvené slovo / poezie

Kae Tempest - The Line Is A Curve

Básnířka, spisovatelka, performerka a hudebnice, dříve známá jako Kate Tempest se dnes prezentuje bez písmene T v křestním jméně a jako nebinární osoba, jež preferuje oslovení they (oni). Na svém kontě má, co se hudby týče, čtyři alba, k nimž aktuálně přidává páté. Jmenuje se “The Line Is A Curve” a posluchačům nabízí dvanáct skladeb pohybujících se na pomezí sofistikovaného rapu a poezie. Dvě z předchozích řadovek této činorodé umělkyně si vysloužily nominaci na Mercury Prize. Zda má šanci získat toto ocenění i ta nejnovější, můžete posoudit poslechem ukázek na YouTube.


Archive – Call To Arms & Angels
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: Progresivní trip hop

Archive - Call To Arms & Angels

Po šesti letech přichází s další řadovkou londýnská parta Archive. “Call To Arms & Angels” je její již dvanáctý hudební počin, přičemž sedmnáct položek v tracklistu zabírá na ploše dvojalba více než sto minut hudby. Tématem tohoto rozsáhlého díla jsou temnota, zranitelnost a hněv, tedy směs, která se po dvou letech izolace stala umělcům inspirací. “V posledních dvou letech jsme byli svědky toho, jak neustálý strach a nejistota mohou ovlivnit lidské vztahy. Lidé se cítí tak rozzlobení, tak paralyzovaní a tak zranitelní, že se chytí do propasti. Touží po spojení, ale bojí se kontaktu,” říká zpěvačka souboru Holly Martin. Deluxe edice kolekce obsahuje navíc disky plný nových a exkluzivních instrumentálek. Promo singly můžete poslouchat na
YouTube.


Calexico – El Mirador
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: latin rock / alternativní country / tejano / cumbia

Calexico - El Mirador

Latin-rockoví Calexico si dva roky po albu “Seasonal Shift” přichystali pro své fanoušky novinku s číslem dvanáct, kterou pojmenovali “El Mirador”. Začali ji tvořit v létě loňského roku v domácím studiu klávesisty Sergia Mendozy po návratu do domovského Tusconu. Nahráli zde celkem dvanáct písniček, které jsou opět prosycené různými latino styly jako tejano či cumbia. Vedle členů formace se na nich podíleli také Gaby Moreno, Tom Hagerman a Alessandro Stefana. Blíže létu se dostanete při návštěvě jejich YouTube.


Aerosmith – Road Starts Hear
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: rock

Aerosmith - Road Starts Hear

Američtí rockoví veteráni Aerosmith oficiálně představují demo/zkušební kazetu z Vindaloo Vaults. V archivech ji objevili teprve nedávno a původně ji vydali jako velmi limitovanou edici v loňském roce. Nahrávka pojmenovaná jako “Road Starts Hear” zachycuje kapelu v celé její hrubé a rodící se kráse dva roky před vlastním debutem. Je špinavá a zaprášená, ale pořád moc dobrá na to, aby zůstala navždy zavřená v trezoru. Posluchači tak dostanou nejen rané verze skladeb z prvotiny, ale i kousky, které se na ni nedostaly. Více nabízí YouTube profil skupiny.


Lucius – Second Nature
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: indie pop

Lucius - Second Nature

Je až neskutečné, jak často jsme psali o indiepopových Lucius po vydání jejich druhého alba “Good Grief” v souvislosti s nahrávkami jiných hudebníků. Ke spolupráci si je postupně přizvali například Dawes, Roger Waters, Jackson Browne, John Legend, Mavis Staples, John Prine, Sheryl Crow, Grace Potter, The War On Drugs, Nathaniel Rateliff & The Night Sweats, Lukas Nelson & Promise Of The Real nebo Brandi Carlile. A právě poslední jmenovaná se společně s Davem Cobbem ujala produkce deseti písniček jejich třetí řadovky “Second Nature”. Tu už připravovali bez Andrewa Burriho, jenž odešel před šesti roky. Zda se oni sami propracují na ta největší pódia jako kolegové, kterým hostují, odhadujte u brouzdání po jejich YouTube kanálu.


Orville Peck – Bronco
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: country

Orville Peck - Bronco

Prakticky přesně po třech letech navazuje maskovaný kanadský countryový zpěvák Orville Peck na svůj debut “Pony”. Prvních osm ochutnávek z něj nám naservíroval již prostřednictvím dvou ípíček v únoru a březnu, na finální podobu desky je rozšířil o dalších sedm. Všech patnáct produkoval Jay Jones, dvorní spolupracovníkem Erica Churche, jehož služeb dále využili Carrie Underwood, Little Big Town, Ashley McBryde nebo Halestorm. Společně s Peckem do jeho country včlenili opět i rock, psychedelii a prvky bluegrassu. Lepší představu si uděláte na YouTube. Pokud máte rádi vinyly, 2LP verzi koupíte na shopu musicserveru.


Vince Staples – Ramona Park Broke My Heart
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: rap

Vince Staples - Ramona Park Broke My Heart

Americký rapper, zpěvák a producent Vince Staples se rozhodl, že na svém novém albu “Ramona Park Broke My Heart” zabrousí do svého dospívání, konkrétně do příhody, která se mu stala právě v zábavním parku Ramona Park. Připomíná ji hned v šestnácti skladbách, pro něž využil kolonu producentů se jmény jako Mingo, Cardo, Tommy Parker, Mike Hector, DJ Dahi nebo Reske. Jiank si ale vystačil pouze s trojicí hostů ve složení Ty Dolla Sign, Lil Baby a Mustard. Vydáním nahrávky žije jeho YouTube profil.


Vážná hudba


 • Česká filharmonie, Semyon Bychkov, Chen Reiss – Mahler : Symphony No.4

  Česká filharmonie pod vedením Semyona Bychkova se po Čajkovského trilogii tentokrát pustila do “Čtvrté symfonie G-dur” Gustava Mahlera, hudebního skladatele, který je úzce spjatý s Českomoravskou vysočinou. V poslední větě je navíc doplnila izraelská sopranistka Chen Reiss. Ukázky nabízí e-shop Presto Classical.

 • Rachel Willis-Sørensen – Rachel

  Americká sopranistka, sólistka oper v New Yorku, San Francisku, Berlíně, Vídni, Mnichově nebo Chicagu, na svém prvním sólovém albu shrnuje své nejlepší výkony. Do výběru se jí dostaly árie z Verdiho “La traviaty”, “Trubadúra” a “Otella”, Mozartova “Dona Giovanniho”, Pucciniho “Bohémy”, Lehárovy “Veselé vdovy”, ovšem jako první singl zvolila Dvořákovu “Rusalku”, respektive “Měsíčku na nebi hlubokém”. V jedné skladbě ji doplnil i Jonas Kaufmann. Více odhalí Presto Classical.

 • Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra – Wolfgang Amadeus Mozart: Momentum 1786

  Norský klavírista se se svým Mahlerovým komorním orchestrem rozhodl ztvárnit Mozartovo “Momentum 1786”. Zda vám jejich provedení sedne, poodhalí ukázky v e-shopu Presto Classical.

Health – Disco4 :: Part II
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: experimentální rock / noise rock

Health - Disco4 :: Part II

Losangeleská formace Health navazuje na rok a půl starý první díl “Disco4” pokračováním a opět u toho nechybí fůra hudebníků a interpretů různého zaměření a stylu. Ve dvanácti skladbách, v nichž se míchá industrial, experimentální rock, elektronika a noise rock, se k triu připojili Nine Inch Nails, Poppy, Lamb Of God, The Neighbourhood, Pertubator, Street Sects, Ekkstacy, Ada Rook, PlaThatBoiZay, The Body, Backwash, Ho99o9 a Maenad Veyl. Co z toho vzniklo, uslyšíte na YouTube a předpokládáme, že něco zazní i během jejich vystoupení na ostravských Colours.


Fivio Foreign – B.I.B.L.E
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: rap / brooklyn drill

Fivio Foreign - B.I.B.L.E

Newyorský rapper patří k dalším vycházejícím hvězdám americké scény. Na ni vtrhnul v roce 2020, následovala spousta singlů včetně spolupráce s Drakem, Nicki Minaj, French Montana, jeho jméno najdete i na albu “Donda” Kanye Westa. Yeezy mu hostovačku následně oplatil na jeho debutu “B.I.B.L.E” a zdaleka nebyl jediným. Přidali se k němu Alicia Keys, Quavo, KayCyy, Coi Leray, Queen Naija, ASAP Rocky, Lil Yachty, Lil Tjay, Yung Bleu, DJ Khaled, Ne-Yo, Polo G, Blueface, Playboi Carti a Vory. Mezi samply jsou písničky od The Chainsmokers, Destiny’s Child, DMX a Ellie Goulding. Seznamte se na YouTube.


Michelle Willis – Just One Voice
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: pop / folk

Michelle Willis - Just One Voice

Jestliže vám jméno Michelle Willis nic moc neříká, pak vězte, že jde o kanadskou, v Británii narozenou hudebnici, která vystupuje buď sólo nebo společně s Davidem Crosbym a Beccou Stevens. Mimo to ale spolupracovala i s dalšími hudebníky jako Iggy & The Stooges, Laura Mvula, Snarky Puppy, The Parachute Club a Zac Brown Band. “Just One Voice” je její druhou řadovkou, jež navazuje na šest let starou prvotinu “See Us Through”. Jedenáct písniček produkoval Fab Dupont, známý ze spolupráce s Gregorym Portertem a Andre3000, a coby hosté se zde mihnou Taylor Ashton, Michael McDonald, Grégoire Maret a již zmíněná Becca Stevens. Seznámit se můžete prostřednictvím YouTube.


Girl Talk, Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA – Full Court Press
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: rap

Girl Talk, Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA - Full Court Press

Po dlouhých osmi letech se vrací americký DJ a hudebník Gregg Michael Gillis aka Girl Talk. “Full Court Press” navíc zdaleka netvořil sám; připojili se k němu kolegové Wiz Khalifa, Big K.R.I.T. a Smoke DZA, s nimiž nahrál celkem desítku tracků, které prezentuje na svém YouTube profilu. Posledním do party se pak stal ještě rapper Curren$y.


Envy Of None – Envy Of None
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: ambient dark rock

Envy Of None - Envy Of None

Kytarista kanadských Rush Alex Lifeson po ukončení kariéry domovské kapely nezahálí a do světa vypouští debut svého projektu Envy Of None. Eponymní jedenáctipísňová sbírka má výrazně odlišný zvuk od toho tvrdě kytarového říznutého prog rockem, který posluchači znají z minula. “Musíte jít dál a musíte vše prozkoumat a pak přijmout změnu a užít si ji. Mám to štěstí, že pracuji se skvělými, velmi talentovanými hudebníky – zejména s Mariah. Máme velmi jedinečný vztah, plný porozumění,” komentuje legendární kytarista slyšitelný odklon od stylu Rush. Album natočila sestava složená krom něj ze zpěvačky Mariah Wynne, baskytaristy Andyho Currana (z kanadské rockové skupiny Coney Hatch) a kytaristy/klávesisty Alfia Annibaliniho. Klip k songu “Liar” a další ukázky si můžete poslechnout na
YouTube.


EP a minialba


 • The Vaccines – Planet Of The Youth

  Anglická indierocková formace má od loňského eponymního alba slušně našlápnuta, a tak pokračuje v tvorbě. Ke svým fanouškům vysílá dalších šest songů, jejichž produkce se ujal frYars. Uslyšíte je na jejich YouTube.

 • Caitlyn Smith – High

  Sedmi písničkami ve stopáži lehce přesahující pětadvacet minut se připomíná dva roky po druhém albu “Supernova” americká country popová zpěvačka z Minnesoty, která si letos vysloužila po jedné nominaci na cenu CMT a ACM. Najdete mezi nimi i její verzi “High”, kterou napsala společně s Miley Cyrus pro její předloňské album “Plastic Hearts”, nebo skladby, které s ní skládali Lori McKenna, Shane McAnally a Gordie Sampson. Sdílí je na svém YouTube.

 • Chloe Moriondo – Puppy Luv

  Ani ne rok po své druhé desce “Blood Bunny” se hlásí o slovo zpěvačka z Detroitu a ve svém mixu indie popu a bedroom popu s kapkou rocku pro letošní ípíčko nahrála pět písniček. Představuje je také na YouTube.

 • Kacey Fassett – Drained Drama Queen

  Pokud by vás zajímalo, jak může znít klasicky vycvičená hudebnice, jazzová saxofonistka, která se rozhodne, že začne zpívat pop šmrncnutý folkem a ještě si vše sama složí a zprodukuje, pak máme pro vás její debutové ípíčko se sedmi písničkami. Seznamte se prostřednictvím YouTube.

 • Belief – Versions

  Projekt, v němž se sešla členka indie rockových Warpaint, bubenice Stella Mozgawa a polovina dua Neon Neon, americký producent Boom Bip, vydává své debutové EP. Nabídne tři skladby a další tři remixy, na nichž se podíleli FaltyDL, HAAi a Vanishing Twin. Poměrně náročnou elektroniku, okuste na jejich YouTube.

Dále stojí za pozornost:


Joe Satriani – The Elephants Of Mars
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: rock

Joe Satriani - The Elephants Of Mars

Tvůrčího kreativce Joea Satrianiho nezastavil ani lockdown – společně s dalšími hudebníky (byť každý na jiném konci světa) nahrál desku “The Elephants Of Mars”. Nepostrádá nic z hravosti a pestrosti, na kterou jsou fanoušci světoznámého kytaristy už dobře zvyklí. Sám autor si dal za cíl vytyčit své tvorbě nové standardy a podle dosavadních ohlasů se mu to skutečně povedlo. Přesvědčte se sami a vychutnejte si na YouTube ukázku v podobě titulní skladby alba. Jak se vám líbí?


Holeček & Marcel Project – Light Up Your Fire
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: blues rock / jižanský rock / hard rock

Holeček & Marcel Project - Light Up Your Fire

Zpěvák, klávesista Honza Holeček (Energit, Flamengo reunion session, Luboš Andršt) spojil síly s kytaristou Pavlem Marcelem (Michal Prokop), aby společně – jako Holeček & Marcel Project – nahráli své debutové album s názvem “Light Up Your Fire”. To obsahuje devět skladeb – čtyři z vlastního repertoáru a pět překvapujících coververzí rozličných stylů. Všechny však mají jedno společné. Propojují elektrickou kytarovou jízdu, akustickou průzračnost s hammondkami, a když k tomu připočteme hosty na bicí, vibrafon, foukací harmoniku nebo kontrabas, dostáváme skutečnou zvukovou barevnost. Přesvědčte se poslechem ukázek na stránkách
vydavatelství Supraphon.


The Regrettes – Further Joy

web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: indie pop

The Regrettes - Further Joy

Od svého vzniku v roce 2015 urazila americká parta The Regrettes dlouhou cestu zdobenou punk-rockovými ostruhami s rokenrolovou náctiletou rebélií. Nyní došla k hledanému cíli. Výsledkem je kolekce “Further Joy”. Jestliže na předchozích albech muzikanti své sklony a úlitby směrem k popu umně maskovali, tady přicházejí se stylovým veletočem. Novinka se netají vyššími ambicemi, kterými The Regrettes hodlají opustit dívčí rozjařilost a pustit se naplno do popových vod. Jak se jim to podařilo, zjišťujte na jejich
YouTube.


Coi Leray – Trendsetter
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: alternativní rap / trap / pop

Coi Leray - Trendsetter

Co jsme napsali o Fivio Foreign, to samé platí o Coi Leray v ženském rapu. Poprvé se ukázala v roce 2018 a naplno to rozjela v loňském roce, kdy vydala patnáctku singlů, díky nimž získala dvě nominace na BET Awards a jednu na BET Hip Hop Awards. Ačkoli je neproměnila, získala pro svůj aktuální debut “Trendsetter” náležitou pozornost nejen fanoušků a kritiků, ale také svých kolegů a producentů. Na dvacítce tracků se tak podílela celá armáda producentů, jako třeba Dr. Luke, Rocco Did It Again!, Ryan Ogren, Needlz, Maaly Raw, Chief Keef, Mustard nebo Nic Nac. Přímo za mikrofonem ji doplnili Nicki Minaj, Yung Bleu, Fivio Foreign, Young M.A, G Herbo, H.E.R., Nav, Lil Durk, Wallo267, King Gillie, Polo G, Lil Tecca, A Boogie wit da Hoodie a Pooh Shiesty. Co je na téhle čtyřiadvacetileté rodačce z Bostonu tak cool, zjistíte na jejím YouTube.


Destruction – Diabolical
web /
facebook /
Deezer /
psali jsme

žánr: thrash metal

Destruction - Diabolical

Německá thrashmetalová ikona Destruction obohacuje svou diskografii o počin s názvem “Diabolical”. Přináší třináct skladeb a hned několik z nich najdete na YouTube kanálu vydavatelství Napalm Records. Vzhledem k tomu, že z původní sestavy zůstal nyní už jen zpěvák a baskytarista Schmier, byla dosavadní kritika spíše zdrženlivá. Podělte se proto s námi o svůj názor na čerstvé songy v komentářích. Pokud nějaký metalista dočetl až sem, snad ho potěší, že i CD a LP “Diabolical” si může pořídit na shopu musicserveru. A třeba si k tomu koupí i tričko nebo mikinu s motivem alba. • Wet Leg – Wet Leg

  Britská indierocková kapela navazuje na loňský virální debutový singl “Chaise Longue” a druhé místo v anketě BBC Sound of 2022 plnohodnotným albem. (YouTube)

 • Son Lux – Everything Everywhere All At Once (soundtrack)

  Americké experimentální trio podmalovalo svým elektronickým post rockem černou sci-fi komedii s Michelle Yeoh v hlavní roli. Na soundtracku ji naleznete rozdělenou do bezmála padesáti kompozic. (YouTube)

 • HVOB – Too

  Oblíbené elektronické duo se po třech letech hlásí o slovo s pátou řadovkou a osmičkou hypnotických tracků. (YouTube)

 • Josh Ramsey – The Josh Ramsay Show

  Kanadský frontman pop-rockových Marianas Trench se vydal na sólovou dráhu, kde kombinuje rock, pop a doo wop. (YouTube).

 • Cole Swindell – Stereotype

  Americký countryový zpěvák, jehož písničky zpívají i Thomas Rhett nebo Luke Bryan, vydává svoji čtvrtou desku. (bandcamp)

 • Hayden James – Lifted

  Australský DJ ze Sydney navazuje na svůj debut “Between Us”. (YouTube)

 • Syd – Broken Hearts Club

  Americká zpěvačka a členka alternativně rapových Odd Future na své druhé sólovce kombinuje spíše alternativní r’n’b, neo soul s prvky rapu. (YouTube)

 • Jonny Greenwood – Spencer (soundtrack)

  Kytarista a klávesák Radiohead se ujal filmové hudby k novému snímku o princezně Dianě. Na soundtracku se třináct skladeb nese na pomezí free jazzu a klasické hudby. (Supraphonline)

 • Omar Apollo – Ivory

  Americký písničkář s mexickými kořeny, který si minulý rok vysloužil dvě nominace na Latin Grammy, konečně vydává své debutové album. Hostují Kali Uchis a Daniel Caesar. (bandcamp)

 • Yung Lean – Stardust

  Švédský rapper, zpěvák a skladatel vydává svůj čtvrtý mixtape, s nímž navazuje na dva roky starou řadovku “Starz”. Mezi jeho hosty se zařadil Skrillex, FKA Twigs, ThaiBoy Digital, Ant Wan, Bladee a Ecco2K. (YouTube)

 • Lizzy McAlpine – Five Seconds Flat

  Americká písničkářka si pro své třetí album nachystala celkem čtrnáct písniček. Ke spolupráci se nechali přemluvit Finneas, Jacob Collier, Ben Kessler a Laura Elliot. (svém bandcampu)

 • Johnnyswim – Johnnyswim

  Eponymní novinka amerického dua kombinujícího folk, pop, soul a blues. (YouTube).

 • Carla Geneve – Learn To Like It

  Debut australské indierockové písničkářky, která má na svém kontě již řadu lokálních hudebních cen. (bandcamp)

 • Zachary Cale – Skywriting

  Americký neofolkový písničkář srovnávaný s legendami jako Bob Dylan, Leonard Cohen nebo John Fahey. (bandcamp)

 • Michael Giacchino – Spider-Man – No Way Home (soundtrack)

  Scénická hudba k nové marvelovce v pětadvaceti kompozicích. (Amazon)

 • River Whyless – Monoflora

  Americký folk-rockový kvartet a jeho představa jiného Měsíce. (bandcamp)

 • Andy Frasco & The U.N. – Wash, Rinse, Repeat

  Americká blues-rocková formace a tucet nových kousků. (YouTube).

 • Isak Danielson – King Of A Tragedy

  Čtvrté album švédského popového zpěváka, který svoji kariéru odstartoval před deseti lety v tamním X Factoru. (YouTube)

 • Albert Cummings – Ten

  Americký bluesman a jeho deska číslo deset. (YouTube)

 • John Carroll Kirby – Dance Ancestral

  Americký klavírista, který jazz koření new age a soulem. (bandcamp)

 • The Linda Lindas – Growing Up

  Punkerky z Los Angeles debutují chytlavou směsí klasického punku, post-punku, power popu, nové vlny a dalších překvapení. (YouTube)

 • Daniel Rossen – You Belong There

  Prvotina klíčového skladatele, multiinstrumentalisty a hlavního hlasu kapel Grizzly Bear a Department of Eagles. (YouTube kanálu)

 • Fortune – Level Ground

  Kultovní hrdinové AOR jsou zpět se svou třetí řadovkou. (YouTube)

 • Banks – Serpentina

  Čtvrté album americké zpěvačky a třináct chodů pro příznivce alternativního popu. (YouTube)

 • Niia – Offair: Mouthful Of Salt

  Sophisti-pop a alternativní R&B v podání americké muzikantky. (YouTube)

 • Treat – Endgame

  Devátá studiovka švédské melodické rockové formace potěší posluchače dvanáctkou nových skladeb. (YouTube)
  Dále vychází:
  A Deer A Horse – Grind

  Aadal – Lost Songs

  Abhorrent Expense – Gateways To Resplendence

  Alan Braufman – Live In New York City, February 8, 1975

  Angel Nation – Antares

  Annie Blackman – All Of It

  Arre! Arre! – We Ride The Universe

  Auditorium – Be Brave (Deluxe Edition)

  B.Knox – Far From Folk

  Belushi Speed Ball – What Us, Worry?

  Black Swan – Generation Mind

  Bonnie Pointer – Like A Picasso

  Carley Arrowood – Goin’ Home Comin’ On

  Dahlia Sleeps – Overflow

  Dallas Ugly – Watch Me Learn

  Darkher – The Buried Storm

  DCG Brothers – Jungle Life

  Deanna Petcoff – To Hell With You, I Love You

  Decasia – An Endless Feast For Hyenas

  Decrapted – Bloody Rivers Of Death

  Distant Fires Burning – Inperspectycon Vol.2

  Dom Martin – A Savage Life

  Dream Theater – Lost Not Forgotten Archives: …and Beyond (Live In Japan 2017)

  Droopy Eye – Embruja

  Drum & Lace – Natura

  Ear Danger – Still Going Strong (40 Years Of Ear Danger)

  Emét – Carlin’s Farm

  End Boss – They Seek My Head

  Exopulse – The Darkness In You

  Falsehoods Of Today – If Our Dreams Collapsed By The Seams

  First Signal – Closer To The Edge

  Genus Ordinis Dei – The Entropic Queen

  Good Looks – Bummer Year

  Greenbeard – Variant

  Gregory Porter – Water

  Hällas – Isle Of Wisdom

  Henning – Skymningsmusik För Dagdrömmare

  Hiatus Kaiyote – Mood Variant

  Hot Hell Room – Kingdom Genesis

  Chloranthy – Solace In The Arms Of Thy B Eauty

  Ike – The Great Escape

  In The Last Days – Do What Thou Wilt

  Infertvm – Death’s Embrace

  Inglorious – MMXXI Live At The Phoneix (BluRay)

  Inglorious – MMXXI Live At The Phoneix (Cd+Dvd)

  Jack Broadbent – Ride

  Jahmiel – Legend

  Jamie Beale – Borderline

  Jesse Mac Cormack – Solo

  John Gurd – Phoenix

  Kalkas – Envoûtante sève

  King Satan – Occult Spiritual Anarchy

  Le Big Zero – A Proper Mess

  Le Caravanserail / Bertrand Cuiller – Domenco Scarlatti : Stabat Mater

  Lia Hide – The Missing Fourth Guest

  Loraine James – Whatever The Weather

  Lux Incerta – Dark Odyssey

  Maddox Jones – Believe It

  Major Parkinson – A Night At The Library

  Manx Dreams – Of Past Lives

  Marigold – A Better Place

  Matt Gold – Midnight Choir

  Max Zt – Daybreak

  Michael Beharie – Promise

  Michael Kane & The Morning Afters – Broke But Not Broken

  Mondo Cozmo – This Is For The Barbarians

  Mors Principium Est – Liberate The Unborn Inhumanity

  Mosaic MSC – This Is How I Thank The Lord

  Mothé – I Don’t Want You To Worry Anymore

  Nicole Faux Naiv – Moon Rally

  No Swoon – Take Your Time

  November Ultra – Bedroom Walls

  Nyos – Celebration

  Oceanator – Nothing’s Ever Fine

  One Hidden Frame – I Am Not Here

  Or – Pariah

  Orangepurplebeach (John Vanderslice) – D E A T H ~ B U G

  Parris Hyde – Unlock Your Freedom

  Paul Wall & Termanology – Start 2 Finish

  Pauwel – Dear

  Pavement – Terror Twilight: Farewell Horizontal

  Pendant – Harp

  Pigeons Playing Ping Pong – Perspective

  Planepacked – Transactinides

  Pulsar – Nebula

  Renata Zeiguer – Picnic In The Dark

  Revolt – Deity

  Riis Bjorn – Everything To Everyone

  Role Model – RX

  Romero – Turn It On!

  Různí – Crash! Bang! Wallop!

  Různí – Greatest Ever 60s Legends

  Ryan Egan – Soft Power

  Saleka – Seance

  Separate Bed – Kid Phoenix

  Seth Swirsky – Songs From The Green Couch

  Signals Midwest – Dent

  Skumstrike – Deadly Intrusions

  Sontag Shogun X Lau Nau – Valo Siroutuu

  Soulja Boy – The Biggest Opp

  Speedfossil – No Anesthesia

  Spencer Elliott – Se3

  Susan Cattaneo – All Is Quiet

  The Dogs – El Verdugo

  The Good Ones – Rwanda…You See Ghosts, I See Sky

  The Good The Bad And The Zugly – Research And Destroy

  The Kompressor Experiment – Ebb & Flow

  The Waymores – Stone Sessions

  Theigns & Thralls – Theigns & Thralls

  Tody Castillo – Old Rodriguez

  Tom The Mail Man – Sunset Visionary, Vol. 2

  Treasvre – Stick The Knife In

  Vermörd – Nostalgic Predictions

  Vicky Farewell – Sweet Company

  Wet Tuna – Warping All By Yourself

  Yesterday Will Be Great – The Weather Is Fantastic

  Yob – Atma (Deluxe Version) (Physical Release)  Vychází na vinylu:

  Aerosmith – 1971 – Road Starts Hear

  Alessia Cara – In The Meantime

  Area21 – Greatest Hits Vol. 1

  Archive – Call To Arms & Angels

  Arre! Arre! – We Ride The Universe

  Bob Dylan – Blonde On Blonde

  Bob Dylan – Bringing It All Back Home

  Bob Dylan – Highway 61 Revisited

  Calexico – El Mirador

  Darkher – The Buried Storm

  Deanna Petcoff – To Hell With You, I Love You

  Decasia – An Endless Feast For Hyenas

  Dengue Fever – Dengue Fever

  Dengue Fever – Escape From Dragon House

  Dengue Fever – Venus On Earth

  Destruction – Diabolical

  Dream Theater – Lost Not Forgotten Archives: …and Beyond (Live In Japan 2017)

  Duke Ellington – Meets Coleman Hawkins

  Envy Of None – Envy Of None

  Father John Misty – Chloë And The Next 20th Century

  Gregory Porter – Water

  Hällas – Isle Of Wisdom

  Hayden James – Lifted

  Hvob – Too

  Ike – The Great Escape

  Immolation – Acts Of God

  Jack White – Fear Of The Dawn

  Jesse Mac Cormack – Solo

  Joe Satriani – The Elephants Of Mars

  John Coltrane – Blue Train

  Jonny Greenwood – Spencer Ost

  Kae Tempest – The Line Is A Curve

  Lin-Manuel Miranda – Encanto (soundtrack)

  Lucius – Second Nature

  Mors Principium Est – Liberate The Unborn Inhumanity

  Nicole Faux Naiv – Moon Rally

  November Ultra – Bedroom Walls

  One Hidden Frame – I Am Not Here

  Orville Peck – Bronco

  Paula Hartmann – Nie Verliebt

  Pauwel – Dear

  Pavement – Terror Twilight: Farewell Horizontal

  Pendant – Harp

  Pigeons Playing Ping Pong – Perspective

  Regrettes – Further Joy

  Riis Bjorn – Everything To Everyone

  River Whyless – Monoflora

  Romero – Turn It On!

  Různí – Crash! Bang! Wallop!

  Různí – Motown Collected

  Signals Midwest – Dent

  Solefald – In Harmonia Universali

  Susumu Yokota – Symbol

  The Good The Bad And The Zugly – Research And Destroy

  The Regrettes – Further Joy

  Tin Machine – Tin Machine Ii

  Tody Castillo – Old Rodriguez

  Tool – Fear Inoculum / Limited Deluxe Edition

  Traktor – Sedmá strana kostky

  Van Der Graaf Generator – Godbluff

  Van Der Graaf Generator – H To He Who Am The Only One

  Van Der Graaf Generator – Pawn Hearts

  Van Der Graaf Generator – The Least We Can Do Is Wave To Each Others

  Wet Leg – Wet Leg

  Zachary Cale – Skywriting  EP:

  Aldae – Aldae

  Andy Partridge (Of XTC) – My Failed Songwriting Career Volume 2

  Bobby Mahoney And The Seventh Son – We Go On

  DMVU – Tools For Those Who’ve Lost Their Way

  Dylan – No Romeo

  Elyotto – Hellscape Suburbia

  Eydís Evensen – Frost

  Hagalas – As A Unit

  Homeschool – Homeschool: Book Ii

  Knogjärn – Tungrott

  Kzrn – Lost Amongst The Living

  Laya – Um, Hello

  Marzz – Love Letterz (Deluxe Edition)

  Mylar – Elsewhere

  No Tin Godz – No Tin Godz

  Overmono – Cash Romantic

  Pavement – Spit On A Stranger (Reissue)

  Ralph Of London – Yellow Sky Highway

  Roxi Copeland – I Come From Crazy

  Saya – Ready To Burn

  Seek Harbour – Far From Home

  The Blackwall – The Blackwall

  Whokilledxix – Lore Vol. 1


  Reedice:

  Bonnie Pointer – Like A Picasso

  Coil – Musick To Play In The Dark 2

  Gregory Porter – Water

  Joni Mitchell – Blue

  Therion – Beyond Sanctorum

  Therion – Lepaca Kliffoth

  Therion – Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas 67963
 • We would love to say thanks to the author of this short article for this remarkable content

  Nové desky 14/2022 – od Camily Cabello přes Jacka Whitea po Papa Roach

  Fuzzy Skunk