Red Hot Chili Peppers mají nejžádanější albovou novinku, Miro Žbirka vládne rádiím

Z minulého třetího místa se Miro a David Žbirkové dokázali v rádiovém éteru posunout ještě výš – až na úplný vrchol. Jejich spolupráce “Nejsi sám” je aktuálně nejhranější písní u nás. Albové hitparádě dál kraluje Calin, do společnosti rapových hvězd se však vměstnali bronzoví rockeři Red Hot Chili Peppers.


© Universal Music

RÁDIA – Už v uplynulých týdnech se singl “Nejsi sám” loni zesnulého Mira Žbirky a jeho syna Davida stal nejhranější domácí skladbou v éteru. Tentokrát se dostal dokonce na absolutní vrchol, porazil tedy i všechny zahraniční soupeře. Na první příčku stoupá z minulého bronzu. Vypadá to, že očekávaná posmrtná deska “Posledné veci” tohoto pátého člena Beatles bude velkou událostí roku 2022.

Znovu tedy máme změnu ve vedení, jak se už stalo v posledních týdnech zvykem, avšak z dlouhodobého hlediska je to stále výjimečný jev. Gabry Ponte, Lum!x a Prezioso si s “Thunder” pohoršili na stále pěkné stříbro, Elton John a Dua Lipa, kteří s “Cold Heart” rovněž nedávno triumfovali, se propadli na čtyřku. Mezi ně se vklínila bronzová Miley Cyrus, jejíž balada “Angels Like You” boduje v rádiích už rok, přičemž prvního místa dosáhla loni v létě.

Dvakrát se v top ten vyskytuje Ed Sheeran – se songem “Overpass Graffiti” si piedestalu užíval jeden týden v březnu a nyní mu patří šestka, ze sedmičky mu kryje záda osvědčený hit “Bad Habits”, který pořadí opanoval dlouhé měsíce.

Nejhranější novinkou se může pyšnit George Ezra, jehož jméno znají fanoušci hlavně díky rádiové trvalce “Budapest”. Nyní zkouší na dřívější úspěchy navázat se singlem “Anyone For You”, startujícím na sedmatřicátém řádku. Jde o předzvěst Ezrova nového alba “Gold Rush Kid”, kterého se dočkáme v červnu.

Jako osmačtyřicátý vstupuje do pořadí třicetiletý americký písničkář James Young. Jeho “Infinity” ale vůbec není nový song – vyšel už v roce 2017, loni se však stal virálním hitem TikToku a toho si naši dramaturgové zřejmě všimli.

Na padesátém druhém místě následují veteráni Red Hot Chili Peppers (“Black Summer”), o kterých bude ještě řeč v albové části žebříčků. Jednašedesátá je teprve osmnáctiletá Kanaďanka Tate McRae (“She’s All I Wanna Be”) a číslo devadesát sedm si coby poslední novinka nárokuje německý DJ Alle Farben zásluhou “Alright” se zpěvačkou KIDDO.

Top 10 ČR – rádia:

 1. ▲ Miro Žbirka feat. David Žbirka – Nejsi sám
 2. ▼ Gabry Ponte, Lum!x & Prezioso – Thunder
 3. ▲ Miley Cyrus – Angels Like You
 4. ▼ Elton John feat. Dua Lipa – Cold Heart (PNAU remix)
 5. ▬ iann dior – let you
 6. ▼ Ed Sheeran – Overpass Graffiti
 7. ▲ Ed Sheeran – Bad Habits
 8. ▲ R3hab feat. Lukas Graham – Most People
 9. ▼ Adele – Oh My God
 10. ▼ Tom Gregory – Footprints

0vpbh


Calin - POPSTAR
© Mike Roft Records

ALBA – Nejen Viktor Sheen a Yzomandias dokážou obsadit čelo albového žebříčku na delší dobu. Brněnský hudebník Calin vévodí pořadí se svou druhou studiovkou “POPSTAR” už čtvrtý týden po sobě. Jestli přesto o jeho masové popularitě hlavně u mladé generace pochybujete, pak vězte, že na Instagramu ho sleduje už 127 tisíc uživatelů. Pokud byste Calinovo cédéčko chtěli mít doma, koupit ho můžete na shopu musicserveru.

Zmíněný Sheen zůstává na stupních vítězů – jeho zatím poslední nahrávka “Příběhy a sny” vyšla loni v listopadu a za devatenáct týdnů pobytu v hitparádě ještě top trojku neopustila. Z bronzové příčky si nyní rapper polepšil na stříbro, v top desítce pochopitelně nechybí ani jeho starší alba “Černobílej svět” (6.) a “Barvy” (7.)

K novince Red Hot Chili Peppers se upínaly uši snad všech rockových fanoušků. Dvanáctá řadovka amerických rockerů totiž přináší dva návraty – kapela se znovu spojila s producentem Rickem Rubinem a do sestavy se vrátil kytarista John Frusciante. Snad i díky těmto skutečnostem se nahrávka “Unlimited Love” dostala na první místo amerického žebříčku, což se Redhotům naposledy povedlo v roce 2006 se “Stadium Arcadium”. U nás berou třetí místo a příště jim můžete pomoci ještě výše třeba tím, že si cédéčko nebo některý z barevných vinylů koupíte na shopu musicserveru.

Do první stovky se vešly ještě dvě další novinky. Pětačtyřicítku si přisvojila zatím ne tolik okoukaná jména tuzemského rapu – Forest Blunt a Fill s titulem “Ara”. Čtyřicátou devátou pozici si zabrala Miley Cyrus zásluhou živáku “Attention: Miley Live”.

Top 10 – alba:

 1. ▬ Calin – POPSTAR
 2. ▲ Viktor Sheen – Příběhy a sny
 3. N Red Hot Chili Peppers – Unlimited Love
 4. ▬ Yzomandias – J.EDEN E-GEN
 5. ▼ Machine Gun Kelly – mainstream sellout
 6. ▼ Viktor Sheen – Černobílej svět
 7. ▼ Viktor Sheen – Barvy
 8. ▲ Olivia Rodrigo – Sour
 9. ▲ Nik Tendo – Jsem v pohodě, sem v prdeli.
 10. ▲ Dua Lipa – Future Nostalgia

0vpbh

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 14. týden najdete na stránkách IFPI zde. 68033

We would love to thank the writer of this short article for this remarkable web content

Red Hot Chili Peppers mají nejžádanější albovou novinku, Miro Žbirka vládne rádiím

Fuzzy Skunk