Slunovrat přiveze do Opavy Truffaze, Kollera, La Putyku, Mawera a další hvězdy


Festival se v nejlepší kondici stěhuje do Opavy a nabízí skvělou zábavu i inspirativní setkání. Můžeme čekat světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou výjimečných osobností, tradičně vytříbenou gastronomii včetně několika zbrusu nových překvapení. Tým festivalu Slunovrat (dříve Hradecký slunovrat) celý rok intenzivně pracoval na tom, aby byl letošní v pořadí již devátý ročník pro všechny návštěvníky opět výjimečným zážitkem. Už jen tři měsíce a Slunovrat otevře své brány.

Poprvé v historických kulisách Opavy

Stěhování festivalu Slunovrat z Hradce do Opavy si vyžádala rekonstrukce hradeckého zámku. S tím souvisí také postřižiny názvu akce – z Hradeckého slunovratu se stal Slunovrat. “Mnoho našich návštěvníků už stejně v hovorové řeči název Hradecký slunovrat zkracovalo na jednoduchý Slunovrat, a tak věříme, že to tak zásadní změnu nepřinese,” vzkazuje ředitel festivalu Václav Müller. A zatímco se název festivalu zkrátil, nové prostory naopak návštěvníkům výrazně po všech stránkách zvětší komfort a pohodlí. Jednotlivé scény se nacházejí v krásných historických prostorách v samém centru Opavy v místech, kam se často běžný návštěvník města nedostane, například v zahradě Minoritského kláštera i v jeho obvykle nepřístupných gotických sálech, na historickém nádvoří sousední Slezské univerzity i v její půvabné zahradě. Pro diváky se otevře také nádvoří církevní konzervatoře, barokní krása kostela svatých Janů i nádvoří Mendelova gymnázia.

Tradičně nabitý program


© Slunovrat

A nejen to – dosud odtajnění interpreti naznačují, že opět poroste i kvalita. Slunovrat přiveze do Opavy světová jména, například francouzskou jazzovou hvězdu Erika Truffaze nebo britského spisovatele Simona Mawera, autora knihy “Skleněný pokoj” a dalších bestselerů. Vedle již zveřejněných jmen, jako jsou například David Koller, Hudba Praha Band, Radůza, Clarinet Factory, Kill the Dandies!, František Skála a Provodovjané, špičková makedonská dechovka Džambo Aguševi Orchestra, Jiří Dědeček, Jaromír 99 nebo Marek Orko Vácha či Anna Hogenová, to bude také světovou slávou ověnčený Cirk La Putyka nebo divadlo Simony Babčákové. Společně oslavíme šedesátiny Petra Linharta, který vystoupí sólově i se svou skupinou Majerovy brzdové tabulky. Ředitelka partnerské Letní filmové školy Uherské Hradiště Radana Korená vybrala a pro Slunovrat uvede velmi zajímavé filmy. “A těšit se můžete na další velmi příjemná překvapení, sledujte náš facebook,” dodává Václav Müller.


Ke všem osvědčeným scénám letos Slunovrat přidává čtyři premiéry. Debatní scénu Salon Mechtilde doplní Scéna Joy Adamson, kterou otevře debata s autorkou knih o této slavné opavské rodačce Zuzanou Beranovou. Pozveme vás do chátrajícího Kostela sv. Janů, který jsme převzali do své péče a opravujeme ho a vracíme zpět do života. Kromě několika debat v něm bude vojenský kaplan a člen organizačního týmu Slunovratu Kamil Vícha na závěr festivalu sloužit mši svatou. Baristka Šárka Bolatzská Slunovrat provoní proslulým Coffee festivalem i skvěle obsazenou gastro scénou a v neplaceném prostoru se nově představí celá řada charitativních organizací v Zóně charitní inspirace. “Jako její host vystoupí publicista Jeroným Janíček s tématem, které je bohužel velmi aktuální, a tím je nárůst úzkostných poruch u dětí a mladistvých v době koronakrize a nyní také v souvislosti s válkou na Ukrajině,” doplňuje za tým Slunovratu Ivo Mludek.

Těšíme se na vás poslední víkend v červnu


Tři dny plné hudby, besed, výstav, skvělého jídla a vybraného pití i programu pro děti v historických kulisách Opavy je tím nejlepším vstupem do léta. Slunovrat proběhne v termínu od 23. do 25. června a pořadatelé věří, že vás jeho program opět nadchne.

0vpbh

67973

We would love to thank the author of this article for this amazing content

Slunovrat přiveze do Opavy Truffaze, Kollera, La Putyku, Mawera a další hvězdy

Fuzzy Skunk