Viktor Sheen obsadil kompletní stupně vítězů albové hitparády, rádia nepřišla s jedinou novinkou

Ani na konci února se české žebříčky nerozhýbaly. Nejhranější písničky v rádiích zůstávají neměnné, třetí triumf v řadě a celkově již čtrnáctý tak přidává Ed Sheeran s “Bad Habits”. Dominance Viktora Sheena v albech dospěla do té fáze, že na medailové příčky se podívaly pouze jeho desky.


© Asylum UK

RÁDIA – Pohled do rádiového žebříčku je v poslední době skutečně žalostný. Na nejvyšších místech se už měsíce nestalo nic podstatného, na stupních vítězů se zabydleli Ed Sheeran, Jelen a Adele se svými již provařenými hity “Bad Habits”, “Ještě jednu noc” a “Easy On Me”.

Od minulého vydání se nezměnilo ani složení první desítky. Nejvýraznějšího postupu vpřed se v ní dočkali Coldplay a BTS, kteří s “My Universe” poskočili z devítky na čtyřku. Do top pětky se vměstnali také OneRepublic se “Sunshine”, nejmladší položkou top ten.

Na šestku si polepšila Miley Cyrus, jejíž baladu “Angels Like You” vídáme v pořadí již čtyřicet týdnů, za ní následuje Marek Ztracený s hitem loňského léta “Moje milá”. V elitní společnosti dále pobývají Elton John a Dua Lipa s remixem “Cold Heart” od PNAU, Mirai zásluhou “Volám” a Lil Nas X díky “Thats What I Want”.

Pokud byste ve stomístném žebříčku hledali nějaké novinky, vězte, že to bude tentokrát marná činnost. Dosáhla už invence českých dramaturgů svého dna, nebo může být ještě hůře?

Top 10 ČR – rádia:

 1. ▬ Ed Sheeran – Bad Habits
 2. ▬ Jelen – Ještě jednu noc
 3. ▬ Adele – Easy On Me
 4. ▲ Coldplay & BTS – My Universe
 5. ▲ OneRepublic – Sunshine
 6. ▲ Miley Cyrus – Angels Like You
 7. ▼ Marek Ztracený – Moje milá
 8. ▼ Elton John feat. Dua Lipa – Cold Heart (PNAU remix)
 9. ▼ Mirai – Volám
 10. ▬ Lil Nas X – Thats What I Want

0vpbh


Viktor Sheen - Příběhy a sny
© Warner Music

ALBA – Mimořádná popularita hudby Viktora Sheena stále neuvadá. Minule měl osmadvacetiletý rapper hned tři nahrávky mezi čtyřmi nejžádanějšími, tentokrát dokonce obsadil kompletní stupně vítězů. Aktuální počin “Příběhy a sny” vítězí podvanácté, na stříbrném postu následuje “Černobílej svět” z roku 2019 a bronzové jsou předloňské “Barvy”.

Smack si s titulem “Chimera Pt. 3: Snake” pohoršil ze dvojky na čtyřku, těšit ho však může čerstvě ohlášená nominace v rapové kategorii Cen Anděl. To zmíněný Viktor Sheen u akademiků překvapivě nezabodoval.

Největší zahraniční trvalkou se v uplynulých měsících stala Olivia Rodrigo se svou prvotinou “Sour”, která se výtečných výsledků dočkala i ve světových žebříčcích. Tento týden si polepšila z osmičky na pětku. Mezinárodní scénu vedle ní v první desítce reprezentuje už jen devátý Lil Nas X s “Montero”.

Zbývající příčky top ten si znovu rozebrali hlavně domácí rappeři. Nik Tendo uspěl hned se dvěma alby – se “Jsem v pohodě, sem v prdeli.” mu patří šestka, předchozí “Restart & Lunazar” okupuje desátou řádku. Ektor s “Original” uhájil číslo sedm, v žebříčku se přitom vyskytuje už osmdesát pět týdnů. Za pozornost stojí osmá řádka, Mirai si totiž s “Maneki Neko” polepšili hned o dvanáct míst a vnášejí do žánrově dosti jednobarevné sestavy aspoň špetku popu.

Do první stovky zasáhly jen dvě novinky. O tu výše postavenou se postaral Eddie Vedder, frontman Pearl Jam, který se sólovkou “Earthling” odstartoval jako šedesátý druhý. U nás na musicserveru si mimochodem vysloužil titul Album týdne. Finští metalisté Amorphis následují s “Halo” na sedmdesáté druhé pozici.

Top 10 – alba:

 1. ▬ Viktor Sheen – Příběhy a sny
 2. ▲ Viktor Sheen – Černobílej svět
 3. ▲ Viktor Sheen – Barvy
 4. ▼ Smack – Chimera Pt. 3: Snake
 5. ▲ Olivia Rodrigo – Sour
 6. ▬ Nik Tendo – Jsem v pohodě, sem v prdeli.
 7. ▬ Ektor – Original
 8. ▲ Mirai – Maneki Neko
 9. ▬ Lil Nas X – Montero
 10. ▬ Nik Tendo – Restart & Lunazar

0vpbh

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 7. týden najdete na stránkách IFPI zde. 67637

We would love to thank the writer of this write-up for this awesome web content

Viktor Sheen obsadil kompletní stupně vítězů albové hitparády, rádia nepřišla s jedinou novinkou

Fuzzy Skunk